- Advertisement -

رئیس دفتر مقام معظم رهبری: بسیاری از مردم از اجاره های خود وامامده اند

image_print

به گزارش عصر آزادی آنلاین، رئیس دفتر مقام معظم رهبری امروز در مراسم معارفه حجت الاسلام حسین روحانی نژاد نماینده جدید ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که در پی رحلت آیت‌الله سیدهاشم رسولی محلاتی اخیراً از سوی مقام معظم رهبری  به این سمت منصوب شده است با بیان اینکه بسیاری از مردم در پرداخت اجاره‌خانه‌های خود وامانده‌اند، گفت: حکومت اگر به اندازه کافی مسکن تولید کند، بخشی از این مشکلات حل می‌شود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری  افزود: از تابش، رئیس بنیاد مسکن انقلاب تشکر می‌کنم. خدمات این بنیاد در این مدت کم نظیر است و با همه محدودیت‌ها از جان مایه گذاشت و نیروهای این بنیاد به دستورات امام خمینی (ره) در فرمان تشکیل بنیاد جامه عمل پوشانده‌اند.

وی ادامه داد: حضرت امام (ره) در فرمان تشکیل بنیاد مسکن در ۲۱ فروردین ۵۸ به مسئله مسکن در رژیم منفور پهلوی اشاره کردند و آن را یکی از مصیبت بارترین مشکلات مردم دانستند که برخی تمام عمرشان را زیر بار بانک‌ها و سودجویان بوده‌اند تا بتوانند خانه‌ای برای خود دست و پا کنند. قشر عظیمی از فقرا در بیغوله‌ها بوده‌اند و بخش مهمی از درآمد خود را صرف اجاره آن می‌کردند. نظام اسلامی این را برنمی تابد و همه بندگان خدا باید از زمین و مسکن بهره مند شوند.

محمدی گلپایگانی یادآور شد: امیرالمؤمنین نیز در نامه تاریخی خود به مالک اشتر چهار رکن اساسی را برای حکومت اسلامی برمی‌شمارند که یکی از آنها آبادانی شهرها است. آبادی، مصادیق زیادی دارد که یکی از آنها شهرسازی است مانند ساخت بیمارستان، دانشگاه و خانه دار کردن بی خانمان‌ها.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه در حال حاضر نیز بسیاری از مردم در پرداخت اجاره خانه‌های خود وامانده‌اند، گفت: عده‌ای هم بی انصاف، سودجو و فرصت طلب هستند که به مردم رحم نمی‌کنند. حکومت اگر به اندازه کافی مسکن تولید کند، بخشی از این مشکلات حل می‌شود.

وی، بنیاد مسکن را خاکریز اول حوادث دانست و تصریح کرد: هر جا زلزله یا سیل می‌آید بنیاد مسکن حضور دارد. حضرت امام (ره) وقتی تشکیل بنیاد مسکن را داد، دستور راه اندازی حساب ۱۰۰ امام را هم صادر کرد که این حساب تاکنون برکات زیادی داشته است. هیچ حکومتی در دنیا سراغ نداریم که تا این حد با مردمش مهربان باشد.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب به ایستادگی مردم در قضیه ویروس کرونا که بسیاری از خانواده‌ها را عزادار کرده اشاره کرد و اظهار داشت: مردم از شام شب خود گذشتند و به پویش کمک مؤمنانه پیوستند. در کجای دنیا چنین چیزی وجود دارد؟

وی با اشاره به در پیش رو بودن هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد: هیچ جای دنیا فردی مانند سردار سلیمانی پیدا نمی‌شود. ایشان مالک اشتر حضرت آقا بودند. من بارها پیشِ رهبر معظم انقلاب بودم که سردار سلیمانی هم به محضر ایشان می‌رسید. آقا به وی ابراز محبت می‌کردند، ولی سردار سلیمانی ذره‌ای احساس غرور نمی‌کرد و دنبال شهادت بود. حزب الله هم اگر امروز حزب الله است و اسرائیل از نامِ سیدحسن نصرالله می‌ترسد، به این دلیل است که تربیت شده سردار سلیمانی است.

محمدی گلپایگانی یکی از موهبت‌های کشور را برخورداری از رهبری آگاه که حوادث را از قبل پیش بینی می‌کند، عنوان کرد و افزود: اینها تأییدات الهی است. امیدواریم خداوند به ایشان طول عمر دهد و بتوانیم در سایه ایشان به جایگاهی که مدنظر امام راحل بود برسیم.

وی در پایان به توفیقات مرحوم رسولی محلاتی نماینده سابق ولی فقیه در بنیاد مسکن اشاره و برای حجت الاسلام روحانی نژاد که سوابق درخشانی داشته است، در سمت نمایندگی ولی فقیه و این بنیاد آرزوی توفیق کرد.

گفتنی است در پایان این مراسم، با حضور وزیر راه و شهرسازی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری حجت‌الاسلام خاموشی رئیس سازمان اوقاف و حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی حکم انتصاب حجت‌الاسلام روحانی نژاد اعطا شد.

0

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

fa_IRPersian
fa_IRPersian