- Advertisement -

نامزدهای ریاست جمهوری از تخریب یکدیگر بپرهیزند

به گزارش عصر آزادی آنلاین، رئیس مجلس شورای اسلامی نامزدها را به رعایت موازین شرعی و اخلاقی برای عدم تخریب یکدیگر دعوت کرد و گفت: نامزدها باید از طرح ادعاهای غیرمنصفانه علیه رقیبان با جدیت بپرهیزند.

محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی و در نطق پیش از دستور خود با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی اظهار کرد: رژیم صهیونستی با هدف تداوم نسل‌کشی فلسطینی‌ها با طراحی عملیات در منطقه شیخ جراح ادامه می‌دهد و مردم بی دفاع و مناطق مسکونی را مستقیما مورد بی رحمانه‌ترین حملات قرار داده است.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قلب اسلام برای فلسطین می‌تپد، گفت: امت اسلامی و جریان مقاومت با قدرت تا پای جان بر سر آرمان فلسطین ایستاده است و غاصبان جنایتکار فلسطین را به سزای عمل خود خواهند رساند.

وی ضمن استقبال از حمایت‌های همه جریان‌ها و و گروهها از خیزش مردمی فلسطین افزود: حامی هر اقدامی برای متوقف‌ کردن ماشین جنایتکار رژیم صهیونیستی خواهیم بود. تا زمانی که غیرت، شرافت و شجاعت در بین جوانان مسلمان جاری است، مردم فلسطین یک لحظه تنها نخواهند بود و طرح‌های بی‌حاصلی مثل معامله قرن با وادادگی برخی سران عرب به هیچ نتیجه نخواهد رسید.

قالیباف تاکید کرد: ضروری است تمامی رهبران منطقه هر چه سریع‌تر به یاری نیروهای مقاومت بشتابند و مانع از نسل کشی مردم مظلوم فلسطین شوند.

وی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری،‌ گفت: تعداد زیاد نامزدها  از طیف‌های سیاسی مختلف نشانه آن است که نخبگان سیاسی کشور با سلیقه‌های مختلف هم فرآیند انتخاباتی در ایران را پذیرفتند و هم جایگاه ریاست‌جمهوری را موثر دانسته و اختیارات کافی برای ایجاد تحول و تغییر برای آن قائل هستند.

رییس مجلس شورای اسلامی حضور پرشمار نامزدها را شاخص طلیعه امیدوارکننده‌ای برای برگزاری انتخابات پرشور با مشارکت بالا دانست و اظهار داشت: جدی شدن فضای رقابتی و مشارکت بالای مردم به نفع کشور و خواسته تمام دلسوزان ایران سرافراز است.

وی ادامه داد: تبدیل کردن این شور انتخاباتی به مشارکت قطعی در انتخابات در صورتی اتفاق می‌افتد که نامزدهای انتخابات و جریان‌های وابسته به آنها به این مهم اعتقاد داشته باشند که امیدآفرینی و ترسیم افق روشن پیش روی کشور و ارائه راهکارهای عملیاتی برای دستیابی به آن امری ضروری برای افزایش مشارکت در انتخابات است.

قالیباف با درخواست از همه نامزدها و حامیان آنها در انتخابات مبنی بر اینکه بیشتر از دوره‌های گذشته در رعایت موازین شرعی و اخلاقی دقت کنند،‌ گفت: باید همه نامزدها و جریان ها از تخریب یکدیگر و طرح ادعاهای غیرمنصفانه علیه رقیبان با جدیت بپرهیزند. چرا  که اینگونه اقدامات در نهایت باعث سیاه‌نمایی از وضعیت کشور شده و مردم را به غلط به آینده پیش روی کشور ناامید می‌سازد.

وی ادامه داد: ملت شریف ایران بهتر از هر کسی می‌داند که قدرت اصلی ایران سربلند ما در پشتوانه مردمی آن است و افزایش این قدرت مردمی سبب تامین منافع ملی در عرصه‌های مختلف بین المللی منجر خواهد شد.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم عزیز ما به این مسئله توجه جدی دارند که رییس جمهور به عنوان عالی‌ترین مسئول اجرایی کشور نقش بسیار مهمی در زندگی آنها ایفا می‌کند و بدیهی است که با توجه به اهمیت این مسئله استفاده نکردن از ظرفیت مشارکت در انتخابات برای تاثیرگذاری بر سرنوشت خود بر منافع خود مردم در تمام گروه‌های اجتماعی آسیب خواهد زد.

قالیباف در پایان با اشاره به اینکه مشارکت پایین در انتخابات هیچ برنده‌ای ندارد، خاطرنشان کرد: مردم از حق خود برای ریل‌گذاری دستگاه اجرایی کشور استفاده کنند و آینده را با خواست خود بسازند و امروز فرصت مناسبی است که با هر عقیده و جناح بندی سیاسی و هر نگرشی دست به دست هم دهیم تا به فرموده رهبر انقلاب ایرانی قوی بسازیم.

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.