- Advertisement -

۶۳ کتابفروشی از آذربایجان‌شرقی در طرح پاییزه کتاب مشارکت می‌کنند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: ۶۳ کتابفروشی در طرح پاییزه کتاب ۱۴۰۰ در استان آذربایجان‌شرقی مشارکت می‌کنند.

به گزارش عصرآزادی آنلاین، سیدقاسم ناظمی اظهار کرد: ۴۰ کتابفروشی از تبریز و ۲۳ کتابفروشی از شهرستانهای مراغه، هشترود، شبستر، مرند، قره‌آغاج، ملکان، عجب‌شیر، بستان‌آباد، میانه، بناب، اسکو، جلفا، اهر و کلیبر در این طرح مشارکت می‌کنند.

وی، مدت زمان اجرای طرح پاییزه کتاب را پنج روز عنوان کرد و گفت: طرح پاییزه کتاب سال ۱۴۰۰ از شنبه ۲۹ آبان‌ماه آغاز می شود و تا روز چهارشنبه ۳ آذرماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه سقف مجاز خرید کتاب در این طرح ۳۰۰ هزار تومان و سقف یارانه‌ی خرید برای هر خریدار ۶۰ هزار تومان تعیین شده است، اضافه کرد: در طرح پاییزه کتاب خریداران می‌توانند کتاب‌های تالیفی را با یارانه‌ی ۲۰ درصدی و کتاب‌های ترجمه‌ای را با یارانه‌ی ۱۵ درصدی از کتابفروشی‌های عضو طرح خریداری کنند.

ناظمی افزود مشخصات و آدرس کتابفروشی‌های عضو طرح پاییزه کتاب ۱۴۰۰ درپیشخوان فرهنگ و هنر آذربایجان‌شرقی www.azarsh.ir قابل مشاهده است.

وی بیان کرد: بیست‌ونهمین دوره‌ هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از بیست‌ و چهارم آبان‌ماه آغاز شده و تا یکم آذرماه ١٤٠٠ با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پُرکنیم» در سراسر کشور ادامه خواهد داشت.

در طرح تابستانه کتاب ۱۴۰۰ در آذربایجان شرقی ۳۷ کتابفروشی از تبریز و ۲۴ کتابفروشی از شهرستانهای ملکان، عجب شیر، مراغه، بناب، چاراویماق، هشترود، اسکو، شبستر، میانه، مرند، بستان آباد، جلفا، اهر و کلیبر مشارکت کردند و کتابفروشی های شایسته از تبریز ، بانگ کتاب از تبریز و کتابفروشی پژوهش از مرند به ترتیب بیشترین فروش را داشته اند.

در طول مدت برگزاری طرح تابستانه کتاب در استان بیست و سه هزار و صد و چهار نسخه کتاب به ارزش یک میلیارد و پانصد میلیون تومان فروخته شد .

۶ درصد از کل کتابفروشی های کشور به آذربایجان شرقی اختصاص دارد و در طرح تابستانه کتاب ۱۴۰۰ نیز پنج درصد فروش کل کشور به این استان اختصاص یافته است.

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.