- Advertisement -

خارج کردن توده ۱۰ کیلویی از بدن دختر تبریزی

یک توده خوش خیم ۱۰ کیلویی از ناحیه شکم دختر ۲۱ ساله در بیمارستان طالقانی تبریز خارج شد.

به گزارش عصر آزادی آنلاین، متخصص زنان و زایمان اظهار کرد: این دختر جوان تحت پوشش بهزیستی که با شکایت درد و تورم شکم به پزشک مراجعه کرده بود، بعد از سونوگرافی وجود توده ۳۰ سانتی متری در شکم وی مشخص شد و پس از سی. تی. اسکن به منشا آن در ناحیه راست شکم پی برده شد.

دکتر سمیه سیار سرای افزود: البته با آزمایشهای تومور مارکر، توده بدخیم تشخیص داده نشد؛ بر این اساس در یک عمل جراحی ۱.۵ ساعته، توده بیرون آورده شد و  حدود سه تا چهار لیتر مایع نیز از این توده تراوش شد.

وی ادامه داد: این توده از ناحیه دیافراگم تا مثانه را احاطه کرده بود و بیمار پس از عمل جراحی موفق و ۲ روز بستری در بیمارستان ترخیص شد.
این متخصص زنان و زایمان علت این بیماری را در خانم‌های جوان بالا رفتن سن ازدواج،  تغذیه نامناسب و پرهیز از بارداری اعلام کرد.

وی همچنین با اشاره به افزایش ناباروری در بین زوج‌های جوان گفت: رشد کیست در تخمدان، بروز علایم تخمدان پلی کیستیک، اختلالات هورمونی، تغذیه نامناسب، عدم تحرک کافی و استرس در جامعه از جمله عوامل اصلی در ناباروری زوج‌ها است.

دکتر سیار به مردم توصیه کرد در صورت مشاهده چنین مواردی زودتر به پزشک مراجعه و به ورزش نیز به عنوان مهم‌ترین عامل در پیشگیری از بیماری‌ها بیشتر توجه کنند.

وی هم چنین از مردم درخواست کرد مطالب بدون منبع اینترنت درباره مسایل پزشکی و بیماری ها و راه های درمان را قبول نکنند چون بهترین مشاور پزشک است.

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.