- Advertisement -

راه ۲۵۰ روستای آذربایجان‌شرقی بسته است

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی از بسته بودن راه ۲۵۰ روستا در استان خبر داد.

به گزارش عصر آزادی آنلاین، اروجعلی علیزاده گفت: بیشتر این روستاها که راه های دسترسی به آنها بسته شده است، در شهرستان های چارایماق، کلیبر، ورزقان و هشترود قرار دارند که تلاش می شود در اسرع باز شود اما بارش های سنگین و نیز وجود کولاک شدید در تعدادی از این روستاها باعث شده است مسیرگشایی ها با کندی پیش رود.

وی با بیان اینکه در اغلب جاده های آذربایجان شرقی، بارش برف و کولاک حاکم است، اشاره کرد: رانندگان باید توجه کنند که لازمه تردد در راه های کوهستانی آذربایجان شرقی داشتن زنجیر چرخ، وسایل گرمایشی و تجهیزات زمستانی است.

علیزاده ادامه داد: به دلیل کولاک، تردد در چاده های کوهستانی استان تنها با داشتن زنجیر چرخ، برف پاک کن‌های سالم و بخاری مناسب خودرو امکان پذیر است و با هماهنگی های به عمل آمده با مدیریت پلیس راه های استان، از تردد وسایئل نقلیه فاقد این تجهیزات جلوگیری می شود.

وی توضیح داد: با توجه به یخبندان بودن جاده‌های بین شهری، رانندگان برای سلامتی خود و سرنشینان خودرو در محورهای کوهستانی فاصله طولی را به طور کامل رعایت کنند و از داشتن سوخت کافی، سالم بودن خودرو و ملزومات تردد در هوای برفی اطمینان حاصل کنند.

علیزاده اضافه کرد: هم اکنون تردد در تمامی جاده های اصلی و فرعی آذربایجان شرقی ادامه دارد و در این حوزه هیچ گونه مسدودیت و محدودیت وجود ندارد.

به گفته وی در جاده آذرشهر- عجب شیر و اتوبان شهید کسایی ترافیک کندی حاکم است.

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.