- Advertisement -

گفتگو با فرزانه قائم کار جعفری عکاس و مستندساز

عصر آزادی آنلاین/ مصاحبه از علیرضا نیاکان:
فرزانه قائم کار جعفری عکاس و مستندساز فعالیت های زیادی انجام داده است.
به گزارش سرویس فرهنگی عصر آزادی آنلاین، فرزانه قائم کار جعفری در زمینه عکاسی و فیلم مستند اجتماعی چندین پروژه را در حال آماده‌سازی دارد.

این مستندها در کشور گرجستان ساخته شده که اولین مستند او با نام صدای بی صدا که موضوع آن درباره زندگی زنان بی خانمان و بی سرپرست می‌باشد و مستند دوم ایشان با نام فقر در کودکی و موضوع آن درباره کودکان فقیری که در نقطه ای محروم زندگی می کنند و توسط خیرین کلیسا حمایت می‌شوند و بزودی پخش می‌شود و سومین مستند ایشان با نام همدم که از زندگی پیرمردی فرانسوی است که به همراه شترش به کشور گرجستان آمده است و در جایی دور از شهر بدون هیچ امکاناتی زندگی خود را به همراه شترش میگذراند و این مستند در حال تدوین صداگذاری می‌باشد.
وی می گوید: سرگذشت عکاسی من در شهر تفلیس پایتخت کشور گرجستان به پنج سال پیش برمی‌گردد در آن هنگام که در این شهر در جستجوی سوژه عکاسی بودم در شهر زنانی را می‌دیدم که هر کدام با نهایت عشق به کار فروشندگی و دوره گردی و تکدی گری مشغول بودند و در آن سوز و سرمای تفلیس و بادهای جان کاهش با لباس کهنه و مندرسشان از خود محافظت می کردند و منتظر بودند تا شاید رهگذری دستان سرد و ‌چروکیده آنان را به گرمی بفشارد همه اینها موجب شد تا شوق و انگیزه من هر روز برای عکاسی بیشتر شود.

در آن جامعه در لابه لای رقص و پایکوبی مردم این شهر رنج این زنان هرگز دیده نشد. اگر چه در شهر تفلیس این آثار به نمایش در نیامد ولی امیدوارم روزی این شرایط مهیا شود تا گوشه ای از درد و محرومیت این زنان دیده شود.
بعد از بازگشت من به ایران بر آن شدم که این آثار را چاپ و به نمایش درآورم.
از بین این آثار تعداد ۳۰عدد در گالری انتظامی به نمایش در آمده است.
این نمایشگاه ۲۳اردیبهشت با حضور هنرمندان ساعت ۱۶تا۱۹ افتتاح شده است و تا ۲۸اردیبهشت پذیرای علاقمندان می‌باشد.

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از مطهری روبروی فرشگاه اتکا، پلاک 608، طبقه 2، واحد به شماره تلفن 02188428285 و پیج گالری در اینستاگرام با نام Entezami_Art Gallery مراجه نمایند.
ضمنا روز سه‌شنبه گالری تعطیل می‌باشد.

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.