- Advertisement -

روند رو به رشد نظارت و بازدید های کارشناسی شیلات استان آذربایجان شرقی

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از افزایش نظارت و بازدیدهای کارشناسی آبزی پروری به جهت پیشبرد اهداف توسعه و رفع موانع تولید در استان خبر داد.

عصرآزادی آنلاین بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، قاسم جعفروند در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت:  طی پیشنهادات ارائه شده به شهرستانها ، مقرر گردیده است ضمن افزایش کمیت  بازدیدهای کارشناسی از پروژه های آبزی پروری ، کیفیت بازدید ها هم افزایش یابد .

برپایه این گزارش بازدیدهای مذکور از شهرستان سراب شروع گردیده و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراب به اتفاق کارشناسان شیلات آن مدیریت از پروژه آبزی پروری فعال شهرستان در بالادست رودخانه بیجند بازدید نمود.

نادر زارع تالی در حاشیه بازدید از پروژه مذکور اعلام کرد: این مزرعه با وجود راکد بودن به مدت دو سال  با تلاش و همت همکاران این مدیریت و پرداخت تسهیلات بانکی ، دوباره فعالیت خود را آغاز نموده است که پیش بینی می شود امسال با تولید 15 تن ماهیان سرد آبی و ایجاد فضای گردشگری جزو مزارع شاخص شهرستان باشد.

وی ادامه داد : شهرستان سراب با تولید 1397 تن آبزیان در سال 1400  رتبه دوم استانی را از آن خود کرده است .

زارع تالی گفت: این مدیریت بنا به پیشنهاد مدیر شیلات استان ، بازدیدهای ویژه کارشناسی را  در اولویت برنامه های کاری خود قرار داده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان سراب افزود: در این بازدیدها ضمن بررسی روند تولید و رفع مشکلات آبزی پروران، راهکارهای افزایش آبزی پروری ، آبزی مصرفی و گسترش مناطق گردشگری و ایجاد زنجیره تولید و عرضه بررسی می شود.

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.