روحانی: اقتصاد هماهنگ و اشتراکی با همسایگان به تامین صلح و امنیت کمک خواهد کرد

 به گزارش عصر آزادی آنلاین، حجت الاسلام حسن روحانی روز دوشنبه در دومین نشست «توسعه همکاری با همسایگان» که برای بررسی راههای تقویت هر چه بیشتر روابط با کشورهای همسایه بر نقش مهم تقویت و گسترش هر چه بیشتر همکاری‌های اقتصادی با کشورهای همسایه در عبور از مشکلات تاکید کرد.

رئیس جمهور در این جلسه که با حضور وزیران مرتبط در کابینه و رؤسای کمیسیون‌های مشترک همکاری‌های دوجانبه برگزار شد،  با بیان این مهم که روابط خارجی معنای گسترده و بسیار وسیع‌تری از سیاست خارجی دارد ادامه داد: اگرچه سیاست خارجی بر عهده وزارت خارجه است اما  در زمینه روابط خارجی همه وزارتخانه‌ها از فرصت ارتباط و تبادلات خارجی برخوردارند و باید از همه ظرفیت‌ها بهره‌برداری نمایند.

روحانی با بیان اینکه ملت و دولت ایران همواره در کنار ملت و دولت‌های دوست و برادر همسایه بوده و از گسترش روابط دوجانبه و منطقه‌ای با همسایگان استقبال می‌کند، گفت: ما باید با همه برادرانمان در منطقه و همسایگان ایران با صمیمیت برای توسعه کل منطقه تلاش کنیم چرا که  اقتصاد هماهنگ و اشتراکی در منطقه به تأمین صلح و امنیت کمک خواهد کرد.
رئیس جمهور تقویت رفت و آمد میان ملت‌های منطقه و توسعه گردشگری، سرمایه گذاری‌های مشترک و گسترش همکاری‌های بانکی و مالی میان همسایگان را گامی مهم و ارزنده در مسیر تقویت بیش از پیش روابط خواند.
در این جلسه پس از گزارش وزرای مختلف، همکاری‌های گمرکی و حمل و نقل و تبادل کالا میان بخش‌های خصوصی ایران و کشورهای همسایه از دیگر مواردی بود که در جلسه «توسعه همکاری با همسایگان» مورد تأکید رئیس جمهور قرار گرفت.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.