- Advertisement -

بسته شدن راه ارتباطی ۱۷۰ روستای آذربایجان‌شرقی

‌به گزارش عصرآزادی آنلاین، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی گفت: بارش برف راه ۱۷۰ روستای آذربایجان شرقی را مسدود کرد.

اورجعلی علیزاده ادامه داد: این روستاها در مناطق کوهستانی و برفگیر تعدادی از شهرستان های استان از جمله چاراویماق، هشترود، مراغه، ورزقان، سراب، کلیبر و اهر واقع هستند.

وی با اشاره به اینکه گروه های راهداری با استقرار در راه های اصلی استان در حال خدمت رسانی به مسافران و رانندگان هستند، اظهار داشت: هم اکنون راه های ارتباطی اصلی و فرعی و آزادراه تبریز – زنجان باز بوده و تردد در آن ها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی استان بارش برف تا پایان فردا (دوشنبه) ادامه خواهد داشت بنابراین رانندگان برای تردد خودرو خود را به زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

وی اشاره کرد: نیروهای راهداری استان از روز پنجشنبه با آغاز بارش برف بیش از ۷۰ هزار کیلومترباند از راه های مختلف استان را برف ربی، نمک و شن پاشی کرده اند.

وی به مردم و مسافران توصیه کرد قبل از انجام سفر از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگوست، در خصوص وضعیت راه ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب و از اپلیکیشن ۱۴۱ و وب سایت www.۱۴۱.ir نیز برای آگاهی از وضعیت آب و هوایی جاده ها استفاده کنند.

آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.

این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.