- Advertisement -

دانشگاه تبریز در جمع بهترین های دانشگاهی کشور قرار گرفت؛

رتبه دوم در فعالیت های فناوری و ارتباطات بین المللی

به گزارش عصر آزادی آنلاین، دانشگاه تبریز در عرصه فعالیت های فناوری و ارتباطات بین المللی رتبه دوم در بین دانشگاه های کشور را به دست آورد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز گفت: به همت و تلاش پژوهشگران دانشگاه تبریز این دانشگاه توانست در زمینه فعالیت های فناوری و ارتباطات بین المللی به رتبه دوم در میان دانشگاه های کشور و رتبه سوم کلیه مؤسسات آموزشی و پژوهشی کشور نائل آید.

جلال شیری افزود: طی ارزیابی که توسط معاونت علمی و فنآوری ریاست جمهوری انجام گرفته است، دانشگاه تبریز در زمینه همکاری فناورانه به جایگاه دوم دست یافته است.

وی انجام همکاری فناوری بین المللی بین دانشگاه تبریز با نخبگان خارج از کشور را در قالب ایجاد دوره های بازآموزی و پژوهشی مشترک، انجام طرح های تحقیقاتی و دانش بنیان مشترک و تاسیس شرکت های دانش بنیان مشترک توصیف نمود و اضافه کرد: بر اساس ارزیابی ها طرح های فن آورانه بین المللی دانشگاه تبریز رتبه دوم کشور را بدست آورد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز با اشاره به مزیّن بودن سال ۱۴۰۱ به شعار “تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین” تاکید کرد: با هدف تحقق بخشیدن به اهداف شعار سال، قرارگاه استانی دانشگاهی تحقیقات فناورانه و اشتغالزایی دانش بنیان به مرکزیت دانشگاه تبریز تشکیل شده است و ضمن حمایت کامل از شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد، تبادل اطلاعات علمی با مراکز علمی بین المللی، جهت گیری به سمت رشد و توسعه پارک های تخصصی شرکت های دانش بنیان، حمایت از جوانان خلاق در عرصه کارآفرینی نیز از برنامه های مد نظر دانشگاه تبریز می باشد.

شیری با اشاره به تحصیل بیش از ۱۲۰۰ دانشجوی خارجی و عقد تفاهم نامه با دانشگاه های مختلف جهان در زمینه برگزاری دوره های مشترک و تبادل استاد و دانشجو خاطرنشان کرد: علاوه بر ایجاد تمهیدات لازم برای افزایش جذب دانشجویان خارجی، در زمینه گسترش بازاریابی فنآورانه به ویژه در کشورهای همسایه مبادرت نموده ایم و دفتر نمایندگی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز در جمهوری آذربایجان افتتاح گردید و بعنوان دانشگاه معین به سایر دانشگاه های استان در این زمینه ها کمک خواهیم کرد.

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.