دیدار امیرعبداللهیان با سیدحسن نصرالله

به گزارش عصرآزادی آنلاین، حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار که مجتبی امانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان و علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی و هیات همراه وزیر خارجه حضور داشتند که در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای به خصوص لبنان و فلسطین بحث و گفتگو شد.

همچنین در این دیدار در خصوص تهدیدات رژیم صهیونیستی و آمادگی محور مقاومت در برابر حوادث و تحولات جدید منطقه‌ای و بین المللی بحث وتبادل نظر شد.

وزیر امور خارجه شب گذشته در کنفرانس خبری در بدو ورود به لبنان، گفت: سفرم به بیروت به دعوت وزیر خارجه لبنان با هدف رایزنی‌های دو جانبه – منطقه‌ای و بین المللی و از جمله رایزنی در خصوص آخرین تحولات فلسطین انجام می‌شود.

امیرعبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران با قدرت به حمایت‌های خود از مردم -دولت- ارتش و مقاومت در لبنان ادامه می‌دهد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشور ادامه داد: ما همه جریان‌های سیاسی رو دعوت می‌کنیم که از مسیر گفتگو و توافق نسبت به انتخاب رییس جمهور و تکمیل فرایند سیاسی اقدام کنند.

وی تاکید کرد: تردیدی نداریم که جریان‌های سیاسی مختلف در لبنان با شایستگی و بدون هرگونه مداخله خارجی قادر به تعیین رئیس جمهوری خود خواهند بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.