رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان:

اتاق عملیات بهره وری آذربایجان شرقی را با حضور نخبگان فعال می‌کنیم

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: بسیار مصر هستیم اتاق عملیات و فکر بهره وری استان را با حضور نخبگان، فعال و تمام بخش‌ها را درگیر امر ‌کنیم.
عصر آزادی آنلاین بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی، محمد فرشکاران در سومین جلسه توسعه مدیریت و کمیته بهره وری استان اظهار کرد: بهره وری موضوع مهمی است که تاثیرات خود را به صورت مستقیم و غیر مستقیم در اقتصاد و نظام اجرایی و اداری استان نشان می‌دهد.
وی افزود: برای بالا بردن میزان ارزش افزوده با توجه به سرمایه‌گذاری‌های ثابت یک سهم حدود سه درصدی برای بهره‌وری منظور شده است که در این راستا سازمان ملی بهره وری کشور برش های استانی شاخص های ارزیابی اختصاصی و عمومی را از طریق دستگاه های ملی کشور به استان ها ارسال می‌کند.
فرشکاران ادامه داد: در مورد دستگاه هایی که برش ملی ندارند، سازمان ملی بهره وری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان‌ها را موظف کرده شاخص‌ها را تعریف کنند؛ در مورد دستگاه‌های فرابخشی هم سازمان ملی بهره‌وری ورود می یابد و شاخص‌ها را احصاء می‌کند.
وی یادآور شد: به نظر می رسد این شاخص ها بیشتر به سمت رتبه بندی می رود تا اینکه میزان تاثیر بهره وری را در اقتصاد استان نشان دهد؛ به همین دلیل در استان نشست های متعددی را با حضور دستگاه های اجرایی برگزار کردیم تا الگوهای سازمان ملی بهره وری را بررسی کرده و نقش بهره وری را در ایجاد ارزش افزوده استان ارتقا دهیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی در عین حال خاطرنشان ساخت: بسیار مصر هستیم اتاق عملیات و فکر بهره وری استان را با حضور نخبگان، دانشگاهیان و دستگاه های اجرایی و فعالان بخش خصوصی که در افزایش بهره وری موفق عمل کرده اند، تشکیل دهیم.
این مسوول ابراز داشت: طی هفته جاری به صورت عملیاتی وارد بحث کلان بهره وری می‎شویم و گزارش و خروجی اقدامات را در اختیار مقام عالی استان و دستگاه های اجرایی قرار خواهیم داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.