رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی از الزامات و ظرفیت های قانون بودجه ۱۴۰۲ خبر داد؛

اختصاص ۵ درصد اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به توسعه گردشگری

عصرآزادی/ سرویس اقتصادی: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی از اختصاص ۵ درصد اعتبارات تملک دارایی های سرمایه‌ای استانی به توسعه زیرساخت‌های گردشگری خبر داد.

“محمد فرشکاران” در گفت‌وگو با خبرنگاران به تشریح ظرفیت‌های موجود در تبصره های ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور پرداخت و اظهار کرد: در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ مستمری و سایر حمایت‌های متناسب با آنها برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی ۴۰ درصد افزایش می‌یابد.

وی افزود: مالکان واحدهای مسکونی تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی از پرداخت حق بیمه قانون تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی، همچنین هزینه‌های صدور پروانه ساختمانی، عوارض دهیاری و شهرداری و هزینه‌های انشعاب آب و برق و گاز در واحدهای مسکونی معاف می‌شوند.

فرشکاران اضافه کرد: منابع حاصل از حذف یارانه خانوارهای غیرمشمول حمایت دولت و عوارض و مالیات بر ارزش افزوده آن توسط سازمان هدفمندی یارانه ها برای تامین نان و مستمری خانوارهای کمیته امداد و بهزیستی اختصاص می‌یابد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی اذعان داشت: یک درصد از وصول عوارض ورود کالا و خدمات سازمان مناطق آزاد در راستای اشتغال محرومان و نیازمندان به کمیته امداد با ۶۰ درصد و بهزیستی با ۴۰ درصد اختصاص می یابد.

وی همچنین به واریز درآمد حاصل از گردش خزانه ناشی از فروش اموال منقول و غیرمنقول در اختیار سازمان جمع‌ آوری اموال تملیکی بابت هزینه غذا و پوشاک زندانیان، اختصاص مبلغ ۵ هزار میلیارد ریال از منابع قرض الحسنه بانک ها به ستاد امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند و زندانیان زن اشاره کرد.

فرشکاران توضیح داد: دولت مکلف است 27/0 درصد از کل 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده را از طریق ردیف های درآمدی و هزینه ای مربوطه برای توسعه ورزش مدارس، ورزش همگانی، ورزش روستایی و عشایری، ورزش بانوان و زیرساختهای ورزش به ویژه در حوزه جانبازان و معلولین اختصاص دهد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی یادآور شد: شوراهای برنامه‌ریزی استان، موظفند حداقل ۵ درصد از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی را به منظور توسعه زیرساخت های گردشگری، مرمت بافت تاریخی، حوزه‌ها و مصلی‌های نیمه تمام، اردوگاه های کشوری و استانی آموزش و پرورش، مساجد نیمه تمام استان و اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت هزینه کنند.

وی اظهار کرد: دولت موظف است سهم ۱۵ درصدی حقوق دولتی معادن را جهت توسعه زیرساخت های شهرستان مربوطه هر سه ‌ماه یک‌بار به خزانه معین استان واریز کرده و به منظور جبران بخشی از خسارات وارده به شبکه جاده‌ای، شورای معادن استان باید ۲۵ درصد از وصولی حقوق دولتی سهم معادن استان ها را از طریق اداره کل راهداری برای نگهداری و بهسازی جاده ها اختصاص دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.