معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز خبر داد:

صعود ۱۰۰ رتبه‌ای دانشگاه تبریز در نظام رتبه‌بندی جهانی تایمز

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز گفت: در آخرین گزارش رتبه‌بندی جهانی تایمز که اخیراً منتشر شد، رتبه دانشگاه تبریز با ۱۰۰ پله صعود از ۶۰۱ تا ۷۰۰ جهانی به ۵۰۱ تا ۶۰۰ جهانی رسید.

به گزارش عصرآزادی آنلاین، دکتر جلال شیری، افزود: بر اساس این گزارش، رتبه دانشگاه تبریز در میان ۱۹۰۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی و پژوهشی جهان با کسب امتیاز کلی به ۵۰۱ تا ۶۰۰ جهانی بهبود یافته است.

وی با تاکید بر اینکه بر مبنای این گزارش، دانشگاه تبریز در میان ۷۳ دانشگاه ایرانی ارزیابی‌شده در این رتبه‌بندی جهانی، در مجموع، رتبه دوم دانشگاه‌های جامع کشور را پس از دانشگاه تهران کسب کرده است.

شیری، افزود: همچنین دانشگاه تبریز در میان دانشگاه‌های جامع و صنعتی و … در مجموع امتیازات، جایگاه چهارم کشوری را کسب کرده است.

وی ادامه داد: بر این اساس، در حوزه پژوهش، با صعود قریب ۳۵۰ امتیازی در سطح جهان، دانشگاه تبریز توانسته است جایگاه نخست پژوهش در کشور و جایگاه ۳۱۸ پژوهش در جهان را از آن خود سازد.

لازم به ذکر است؛ دانشگاه تبریز در حال حاضر با داشتن بیش از ۲۱ دانشکده، چندین پژوهشکده و گروه پژوهشی، قطب علمی، ۸۰۰ نفر عضو هیات علمی، بیش از ۲۴ هزار  نفر دانشجو و ۴۵۷ هزار مترمربع فضای آموزشی، کمک آموزشی و پژوهشی و نیز به جهت همجواری با دانشگاه‌های بزرگ کشورهای منطقه، به عنوان بزرگترین مرکز علمی غرب و شمال غرب کشور، عهده‌دار بخش بزرگی از مسئولیت تولید علم و فناوری و رقابت در عرصه‌های بین المللی است.

منبع/ ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.