رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از پخت آزمایشی نان با سبوس بالا در این استان خبر داد؛

استفاده از آرد با سبوس بالا به مشوق نیاز دارد

عصرآزادی/ سرویس شهرستانها: رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: پخت نان با سبوس بالا در برخی از نانوایی های استان به صورت آزمایشی انجام خواهد شد و در خصوص قیمت این نوع نان نیز کارگروه آرد و نان استان تصمیم گیری خواهد کرد.
اکبر فتحی در جلسه سبوس دار کردن نان ادامه داد: اینکه نان با آرد سبوس بالا دارای فواید بیشتری برای سلامتی انسان است شکی در آن نیست اما نانی که در حال حاضر به صورت معمول پخت می شود نیز نان مناسبی است که فواید خود را دارد.
وی افزود: در دیگر کشورهای دنیا نیز سبوس گیری از آرد وجود دارد و مصرف کننده می تواند با توجه به سلیقه خود نان با درجه سبوس مختلف را خریداری کند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی اضافه کرد: دریافت آرد با سبوس بالا از یک سو هزینه بیشتری برای نانوایان خواهد داشت و از سوی دیگر زمان پخت نان را افزایش می دهد؛ بنابراین برای ترغیب نانوایان به استفاده از آرد با سبوس بالا باید مشوق ها در نظر گرفته شود که این مشوق ها باید در کارگروه آرد و نان استان مورد بررسی و تصویب قرار گیرند و قیمت گذاری نان نیز در حوزه اختیارات این کارگروه است، اما در خصوص تحویل آرد با سبوس حداکثر به نانوایان هیچ مشکلی وجود ندارد.
فتحی از اجرای آزمایشی پخت نان با آرد سبوس بالا در برخی از نانوایی های استان خبر داد و تاکید کرد: البته اجرای این طرح نیازمند افزایش قیمت کارشناسی شده نان با سبوس حداکثری نسبت به نان فعلی است که باید در کارگروه آرد و نان استان مورد بررسی قرار گیرد لذا کارخانجات آرد مشکلی برای تحویل آرد با سبوس بالا ندارند و فقط مسائل اقتصادی در این خصوص وجود دارد که با تغییر قیمت این نوع آرد برطرف خواهد شد.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.