مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز:

حفاری تونل خط ۲ مترو تا شش ماه آینده به اتمام می‌رسد

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز از استقرار سیستم تهویه در برخی ایستگاه‌های خط یک و تکمیل موارد باقی مانده تا پایان بهمن ماه سال‌جاری و همچنین اتمام حفاری فاز اول خط ۲ تا پایان آذر و اتمام حفاری تونل فاز دوم حد فاصل دانشسرا تا باغمیشه (جنب بازار ماهی) خبر داد.

به گزارش عصرآزادی آنلاین، یعقوب وحیدکیا ضمن اشاره به هزینه بالای تامین سیستم تهویه با برآورد حدود ۸۰۰ میلیارد تومانی تهویه و نصب آن در سه ایستگاه ۷ و ۱۲ و ۱۶ (دانشگاه، سه راه امین و میدان امام حسین(ع) ) تشریح کرد: تلاش داریم تا طبق قولی که به شهروندان عزیز داده‌ایم تا پایان بهمن ماه ۱۴۰۲ نواقص سیستم تهویه رفع و نسبت به نصب آن در ایستگاه‌های باقی‌مانده اقدام شود.

وی عملیات اجرایی و عمرانی خط ۲ را جزو پروژه‌های مهم بنیادی شهر تلقی کرد و گفت: در حال حاضر دو سوم بودجه عمرانی صرف سامان دادن به پروژه خط ۲ می‌شود و همکاران مجموعه قطار شهری به صورت شبانه روزی تلاش دارند تا به قول شهردار تبریز برای افتتاح فاز اول خط ۲ (حد فاصل قراملک تا دانشسرا) تا پایان سال ۱۴۰۴ جامعه عمل بپوشانند.

وی افزود: تلاش داریم تا شش ماه آینده کل حفاری تونل را در خط ۲ به اتمام برسانیم.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز تشریح کرد: حفاری تونل غربی (فاز اول از قراملک تا دانشسرا) طبق وعده صادقی که دادیم تا پایان آذر ماه سال‌جاری به اتمام می‌رسد و هم‌اکنون دستگاه حفار در زیر بافت فرسوده مرکزی شهر به تازگی از زیر پاساژ امت، پاساژ ۱۱۰، پاساژ شیخ صفی عبور کرده و این موضوع حساسیت‌های ویژه و استانداردهای بالایی را می‌طلبید و در سایه همت شبانه روزی کارگران، مهندسان و همکاران تلاشگر متروی تبریز در هفته‌های آتی از مقابل استانداری خارج می‌شود.

به گفته وی دستگاه حفار شرقی (حد فاصل باغمیشه تا استانداری) نیز تا خرداد سال آینده به اتمام خواهد رسید و همزمان با حفاری، عملیات ایستگاه‌سازی در فاز اول این خط نیز با سرعت تمام در حال اجرا است تا با بهره‌برداری از این فاز طبق زمان اعلامی شاهد مسافرگیری در این خط پرترافیک باشیم.

سیستم حمل و نقل ریلی، به عنوان حمل و نقل پاک و ایمن که نیازی به مصرف سوخت ندارد در کاهش بار ترافیکی در مسیر و شریان‌های شهری نقش مهمی دارد و جزو برنامه‌های بنیادی شهرداری کلانشهر تبریز به شمار می‌رود. خط یک متروی تبریز با ۱۸ ایستگاه در حال حاضر از ساعت ۶ صبح تا ۲۱ شب به شهروندان گرامی خدمات رسانی می‌کند.

آغاز احداث تونل اختصاصی فیبر نوری در عینالی

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون‌بن‌علی نیز از آغاز احداث تونل اختصاصی فیبر نوری در عینالی خبر داد.

بابک دانش‌پناه در این‌باره اظهار کرد: با توجه به پیشرفت تکنولوژی‌های ارتباطی و تحولاتی در این حوزه، شهرداری تبریز نیز در راستای بهره‌گیری از اینترنت فیبر نوری اقدامات لازم را آغاز کرده است.

وی افزود: در همین راستا و با توجه به اینکه سازمان توسعه و عمران عون‌بن‌علی نیز از مدت‌ها قبل جهت احداث تونل فیبر نوری اعلام آمادگی کرده است، از صبح امروز عملیات احداث آغاز شده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: مجری این پروژه سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز است و از ورودی سازمان عون‌بن‌علی تا پل شهید بهشتی، طی این عملیات به اینترنت فیبر نوری مجهز می‌شود.

به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی در خاتمه اضافه کرد: افزایش ارتباط با سامانه‌های شهرداری، اتصال به شبکه فیبر نوری کشور و افزایش تبادل ارتباطات از جمله مزایای این طرح است.

 منبع/ ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.