نمایشگاه مدرسه انقلاب در تبریز افتتاح شد

همزمان با ایام الله دهه فجر و با حضور استاندار آذربایجان شرقی؛ نمایشگاه مدرسه انقلاب در تبریز با هدف روایت رودیدادهای تاریخ انقلاب اسلامی ایران افتتاح شد.

به گزارش عصرآزادی آنلاین، مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در افتتاحیه این نمایشگاه گفت: هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه‌ها ایجاد فضای شور و نشاط در سطح مدارس و تقویت باورهای انقلابی دانش آموزان با استفاده از ظرفیت مهم ایام الله دهه فجر است.

مسعود سعادتی با بیان اینکه دوازدهمین دوره نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب امسال نیز توسط اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان با محوریت روایت دوگانه استعمار_استقلال در “دیروز ما، امروز ما و فردای ما” در بیش از ۷۲۰ مدرسه در سطح استان برگزار می‌شود، اظهار کرد: ویژگی اصلی در برگزاری نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب، محوریت داشتن دانش‌آموزان در طراحی و اجراست .

آینده کشور در دستان دانش‌آموزان است

استاندار آذربایجان شرقی هم با اشاره به جایگاه مدرسه و دانش‌آموز در تعالی و رشد کشور گفت: آینده ایران اسلامی در دستان دانش‌آموزان به‌عنوان آینده‌سازان این مرزو بوم است.

مالک رحمتی با قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری این رویداد فرهنگی افزود: من به این نمایشگاه آمدم تا به خودم و مسئولان دیگر پیام دهم که اگر بخواهیم آینده نظام را تضمین کنیم، پایه‌هایش در مدارس است.

وی اظهار کرد: اگر کشوری بخواهد رشد کند و در جهان حرفی برای گفتن داشته باید به مدارس اهمیت بدهد.

وی خطاب به دانش‌آموزان حاضر در نمایشگاه مدرسه انقلاب بیان کرد: آینده‌سازان کشور شمایید و آینده وطن در دستان شما خواهد بود.

نماینده عالی دولت مردمی در آذربایجان شرقی افزود: آینده کشور و نظام در گرو ساختن ذهن دانش‌آموزان و تربیت نیروی انسانی خودساخته و صالح است.

وی با تأکید بر اینکه نظام فکری دانش‌آموزان باید منسجم شود، اضافه کرد: انسجام فکری دانش‌آموزان در چارچوب نظام فکری امامین انقلاب در کنار رشد علمی، بزرگ‌ترین دستاورد نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب است که به گفته مدیران آموزش‌ و پرورش استان در بیش از ۷۰۰ مدرسه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان مدیران آینده این دیار هستند، ادامه داد: این هم محقق نمی‌شود مگر اینکه خود دانش‌آموزان به میدان بیایند و این نمایشگاه نمود عینی آن است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه هم‌زمان با انسجام فکری، نیازمند تعالی روحی دانش‌آموزان هستیم، خاطرنشان کرد: شماها دنیایی از ظرفیت هستید و همین که متوجه ارزش روحی تان شوید، پیشرفت می کنید.

وی یادآوری کرد: تحقق این ۲ شرط، زمینه‌ساز برنامه‌ریزی و طراحی توسط دانش‌آموزان است که در نمایشگاه مدرسه انقلاب تجلی‌یافته است.

وی بیان کرد: سرمایه اصلی ایران اسلامی، جوانانی هستند که در این نظام متولد و بالنده شده اند و آینده نظام نیز در دستان آنهاست.

وی تأکید کرد: مدیران کل مکلف به اطلاع‌رسانی و گزارش‌دهی به مردم هستند، اما اطلاع‌رسانی مردم به مردم مؤثرتر و کارآمدتر است.

رحمتی با بیان اینکه امروز دشمن از ضعف اطلاع‌رسانی سوء استفاده می‌کند، افزود: بصیرت‌افزایی از وظایف اصلی جوانان است.

به گزارش ایرنا، غرفه تاج‌های پوشالی، شاه دزد هزار چهره، غرفه شیرینی استقلال انقلابی و غرفه انقلاب پیشرفت از جمله غرفه‌های نمایشگاه مدرسه انقلاب در تبریز هستند که دانش آموزان در آن‌ها به روایتگری می‌پردازند.

منبع/ ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.