رئیس ستاد انتخابات تهران خبر داد

رقابت ۳ هزار و ۸۹۸ نفر در تهران برای حضور در مجلس دوازدهم

رئیس ستاد انتخابات تهران از رقابت ۳ هزار و ۸۹۸ نفر در تهران برای حضور در مجلس دوازدهم خبر داد.

به گزارش عصرآزادی آنلاین، سید عباس جوهری معاون سیاسی-اجتماعی استاندار تهران با ارائه گزارشی از اقدامات ستاد انتخابات تهران یادآور شد: از ۱۵ مرداد فرآیند انتخابات با دستور وزیر کشور آغاز شد و ۲۱۰ روز این فرآیند ادامه داشته است. برای اولین بار پیش‌ثبت‌نام به صورت غیرحضوری انجام شد که در تهران ۱۲ هزار نفر در آن حاضر شدند که سه برابر دوره قبل بود.

وی اضافه کرد: بعد از تایید هیئت‌های اجرایی و نظارت، از ۵ هزار و ۷۰۶ داوطلب که در هیئت نظارت تایید شده بودند، ۳ هزار و ۸۹۸ نفر در عرصه رقابت حاضر خواهند بود که نزدیک به ۶۸ درصد تایید شده‌اند. امسال در تایید صلاحیت‌ها شاهد رشد ۳۱ درصدی نسبت به دوره قبل هستیم. تا اول اسفند هنوز فرصت وجود دارد که شورای نگهیان افراد دیگری را تایید کند که ممکن است به این آمار اضافه شود.

جوهری در ادامه اظهار کرد: برای ایجاد رقابت بیشتر، بیش از ۲۰۰ کانال تلویزیونی برای تبلیغات کاندیداهای مجلس شورای اسلامی راه‌اندازی شده که ۱۰ شبکه در تهران در اختیار کاندیداها خواهد بود. اول اسفند تایید نهایی کاندیداها صورت می‌گیرد، دوم اسفند انتشار آگهی اسامی نامزدهای نهایی و از سوم تا نهم اسفند فرصت تبلیغاتی کاندیداها خواهد بود. در ۱۰ اسفند تبلیغات ممنوع است و جمعه ۱۱ اسفند فرآیند رای‌گیری صورت خواهد گرفت.

رئیس ستاد انتخابات تهران همچنین درباره انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در تهران گفت: ۱۶ کرسی از ۸۸ کرسی مجلس خبرگان برای تهران است که ۲۶ کاندیدا در عرصه رقابت آن حضور دارند. فعالیت تبلیغاتی کاندیداهای خبرگان از دیروز آغاز شده و می‌توانید برنامه‌های تبلیغاتتی کاندیداها را از شبکه تهران و رادیو تهران ببینید و بشنوید. برای عدالت تبلیغاتی، قرعه‌کشی میان کاندیداها صورت گرفته است.

منبع/ ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.