درجه باغدار فداکار به یک زن مرندی تعلق گرفت؛

پُل فرو ریخت و زن جوان آذربایجانی فداکاری کرد

عصرآزادی/ سرویس شهرستانها: در تعطیلات نوروزی ۱۴۰۳ حادثه‌ای در یکی از روستاهای شهرستان مرند واقع در آذربایجان شرقی رُخ داد که اگر فداکاری یک زن جوان مرندی نبود، تبدیل به یک فاجعه می‌ شد.
ماجرا از این قرار بود که آن روز زنی به نام “اعظم ولی پور” از اهالی روستای دیزج قربان، برای سرکشی به باغش رفته بود که متوجه حادثه‌ای هولناک شد.
بر اساس این گزارش، پُلی که بر روی جاده‌ای در حوالی باغ آنها وجود داشت ناگهان ریزش کرد، این در حالی بود که چند خودرو بی‌ خبر از اوضاع پل با سرعت زیاد در این جاده در حال حرکت بودند و هر لحظه احتمال داشت حادثه‌ای هولناک رخ داد.
زن فداکار مرندی درباره جزئیات این ماجرا گفت: آن روز در باغ سرگرم کار بودم که ناگهان صدای مهیبی شنیدم و متوجه گرد و خاک شدم که از نزدیکی پل به هوا بلند شد، ابتدا فکر کردم تصادف شده و برای کمک به سمت محل حادثه دویدم. در بین راه ۲ بار زمین خوردم اما هر بار بلند شدم و به دویدن ادامه دادم تا اینکه به محل حادثه رسیدم و دیدم پلی که روی جاده بوده، کاملا فروریخته است.
او افزود: همان موقع چشمم به پیکانی افتاد که با سرعت زیاد در حرکت بود و به پل نزدیک می‌شد. شک نداشتم که راننده متوجه ریزش پل نشده و درصورت رسیدن به آن حتما سقوط می‌کند و اتفاقی هولناک برای سرنشینان رخ می‌دهد. برای همین به وسط جاده دویدم اما می‌دانستم اگر برای راننده دست تکان دهم، شاید توجه نکند. این بود که وسط جاده ایستادم و با دست به سر و صورت می‌زدم تا اینکه راننده پیکان با دیدن من ترمز کرد. داخل ماشین اعضای یک خانواده بودند و راننده پیاده شد. پرسید که چه اتفاقی افتاده؟ به او گفتم که پل ریزش کرده و جاده بسته شده است. راننده که حسابی شوکه شده بود، از من تشکر کرد و گفت که آنها اهل شهرستان سراب هستند که برای تعطیلات نوروز به مرند آمده‌اند و اگر من نبودم، او متوجه فرو ریختن پل نمی‌شد.
اعظم قربانی – زن فداکار مرندی – اضافه کرد: همزمان با این ماجرا متوجه دو خودروی پژو و وانت نیسان شدم که از سمت دیگر جاده به پل نزدیک می‌شدند. برای همین به سرعت خودم را به آنطرف جاده رساندم و هر طوری بود موفق شدم آن دو خودرو را هم متوقف کنم. پس از آن بود که با ۱۱۰ و راهداری تماس گرفتیم و با حضور آنها، جاده مسدود شد و خوشبختانه به‌ رغم فرو ریختن پل، برای هیچکس اتفاقی رخ نداد.
بدین ترتیب، پس از فداکاری بانوی مرندی، خبر این اتفاق به سرعت به گوش مسئولان شهرستان مرند نیز رسید و چند روز بعد از این حادثه، با حضور مسئولان محلی و دعوت از بانوی فداکار برای حضور در محل حادثه، از او تقدیر و تشکر به عمل آمد.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.