تولید مرغ بیشتر از تقاضا شد

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور با بیان اینکه تولید مرغ در ماه های اخیر بی سابقه بوده است گفت: برای جبران مازاد تولید نیازمند تامین ذخایر مرغ شرکت پشتیبانی از محل تولید داخلی و صادرات هستیم.

به گزارش عصرآزادی آنلاین، علی ابراهیمی مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور اظهار داشت: تعداد جوجه ریزی مرغ گوشتی در ماه‌های آذر، دی، بهمن و اسفند ماه سال گذشته به ترتیب 144 میلیون قطعه، 152 میلیون قطعه، 150 میلیون قطعه و 145 میلیون قطعه بوده که در تاریخ تولید مرغ در کشور بی سابقه است.

وی افزود: به دلیل فراوانی تولید، از اوخر بهمن ماه سال قبل شاهد کاهش قیمت مرغ زنده هستیم که باعث ضرر و زیان واحدهای مرغ گوشتی در کشور شده است و در صورتی که ادامه دار باشد باعث دلسردی واحد های تولیدی و از دور خارج شدن آنها می‌شود و می‌تواند کمبود تولید را تکرار کند.

وی اظهار داشت: در ماه های گذشته نرخ مصوبی برای مرغ تعیین نشده که اقدام مناسبی است و بازار مرغ شرایط  آرامی را تجربه کرد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور ادامه داد: تولید بر مصرف غلبه کرده است و باید شرایطی فراهم شود که شرکت پشتیبانی امور دام ذخایر خود را از محل تولید داخلی فراهم کند و همچنین شرایط صادرات این مرغ مازاد فراهم شود.

وی تصریح کرد: قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ زنده 64 هزار تومان است اما این محصول در بازار 53 تا 56 هزار تومان به فروش می رسد.

ابراهیمی گفت: در سال جاری هزینه‌های جاری افزایش یافته اما قیمت مرغ زنده در مقایسه با سال قبل کاهش یافته است و سود عادلانه ای برای مرغدار ندارد.

وی گفت: میزان جوجه ریزی در فرودین حدود 135 میلیون قطعه خواهد بود که آن نیز به دلیل شرایط خاص و تعطیلی‌های زیاد در این ماه است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشورگفت: نرخ خرید هر کیلوگرم مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام 85 هزار تومان است که جذابیت کمی برای مرغدار دارد و حجم خرید آن با توجه به تولید مازاد، کافی نیست.

منبع/ تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.