هوای آذربایجان شرقی بارانی است/ احتمال بارش برف در مناطق سردسیر

 مدیر گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی با اشاره به تداوم بارش ها در استان، گفت: در مناطق سردسیر استان بارش برف انتظار می رود.

به گزارش عصرآزادی آنلاین، محمد امیدفر، در تشریح آخرین وضعیت آب و هوای استان، اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده تداوم بارش‌های رگباری در استان تا اوایل هفته آینده است.

وی افزود: با توجه به شرایط فصلی و محلی منطقه، احتمال تشدید بارش‌ها به ویژه در نواحی کوهستانی نیمه شمالی و شرقی استان پیش بینی می‌شود.

امیدفر با اعلام اینکه در ۲۴ ساعت گذشته، ملکان با ۲۴ درجه بالای صفر گرمترین و هریس با ۶ درجه بالای صفر خنک ترین شهر استان بود، خاطرنشان کرد: تا اوایل هفته آینده تغییرات دمایی قابل ملاحظه‌ای گزارش نشده است.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته، بیشینه دمای شهر تبریز ۱۷ درجه بالای صفر و کمینه آن ۱۱ درجه بالای صفر بود. دمای فعلی این شهر نیز ۱۲ درجه گزارش شده که نسبت به مدت مشابه روز گذشته فرقی نکرده است.

امیدفر در خصوص میزان بارش‌ها در ۲۴ ساعت گذشته، گفت: از بستان آباد با ۱۶ میلیمتر و هریس و چاراویماق با ۱۳ میلیمتر بیشترین میزان بارش گزارش شده است. در تبریز نیز ۳.۵ میلیمتر بارش ثبت شده است.

هواشناسی استان روز گذشته با انتشار اطلاعیه سطح هشدار زرد نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها، بارش تگرگ، مه گرفتگی و در ارتفاعات و نواحی سردسیر احتمال بارش برف، صاعقه و لغزندگی جاده ای، رخداد تندبادهای لحظه ای، احتمال سقوط یا پرتاب اجسام و خسارت به سازه های سبک و در برخی نواحی به خصوص نیمه جنوبی استان احتمال خیزش و یا نفوذ گرد و خاک هشدار داده است.

در این اطلاعیه انجام اقدامات لازم برای مهار آبگرفتگی و سیلاب های احتمالی، احتیاط در ترددهای جاده ای، لغو سفرهای غیرضروری و فعالیت های کوهنوردی، محکم کردن سازه های سبک، تابلوهای تبلیغاتی، سقف گلخانه ها، عدم پارک خودروها درکنار درختان و توجه به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی استان توصیه شده است.

منبع/ ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.