- Advertisement -

بسیج سازندگی نقش مهمی در عمران روستاها دارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی گفت: بسیج سازندگی نقش به سزایی در عمران و آبادانی روستاها و مناطق محروم دارد و با توجه به اینکه ساختار این نهاد به ساختار اولیه جهاد سازندگی نزدیک است می‌تواند با آزادی عمل بیشتری در روستاها ایفای نقش کند.

image_print

به گزارش عصرآزادی آنلاین به نقل از ایرنا، جواد رحمتی در جلسه کارگروه بسیج سازندگی استان، بر استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای عمران و آبادانی روستاها تاکید کرد و گفت: در کنار اقدامات گذشته و پروژه‌های عمرانی، باید به صورت تخصصی برای معیشت روستاییان هم تلاش شود.

وی افزود: ایجاد اشتغال از طریق ظرفیت‌هایی مانند بوم‌گردی، تولیدات محلی، ایجاد بازارچه‌های سنتی و توسعه کشاورزی می‌تواند معیشت روستاییان را ارتقا داده و موجب ماندگاری آنان در روستاها شود.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بر ایجاد حس مشارکت روستاییان در توسعه روستاها تأکید کرد و گفت: باید توانمندی فکری روستاها در این مسیر به کار گرفته شود.

وی با قدردانی از اقدامات ارزشمند بسیج سازندگی در روستاها و مناطق محروم، گفت: شعار انقلاب اسلامی، رسیدگی به مردم و محرومیت‌زدایی است و شایسته نیست که در برخی از روستاها، شاهد کمبود امکانات اولیه برای زندگی باشیم.

رحمتی گفت: بسیج سازندگی نقش بسزایی در عمران و آبادانی روستاها و مناطق محروم داشته و با توجه به اینکه ساختار این نهاد به ساختار اولیه جهاد سازندگی نزدیک است می‌تواند با آزادی عمل بیشتری در روستاها ایفای نقش کند.

وی همکاری همه دستگاه‌های اجرایی با بسیج سازندگی را ضروری دانست و گفت: توزیع بودجه دولتی میان روستاها نیز باید عادلانه باشد که این امر نیازمند شناخت دقیق و واقعی از ظرفیت‌ها و مشکلات همه روستاهاست.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی هم در این جلسه گفت: بسیج سازندگی در سه سال آینده، ۱۶۴۸ پروژه محرومیت‌زدایی با اعتباری بالغ بر ۱۷۵ میلیارد تومان در سطح روستاها و مناطق محروم استان اجرا می‌کند.

تقی کرمی افزود: این پروژه‌ها در حوزه‌های مسکن، راه روستایی، تأمین آب شرب، بهداشت و اشتغال‌زایی بوده و شهرستان بستان‌آباد به عنوان شهرستان منتخب استان در حوزه محرومیت‌زدایی، در اجرای برخی از این پروژه‌ها مشارکت خواهد کرد

0

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

fa_IRPersian
fa_IRPersian