- Advertisement -

روز ۲۷ شهریور در موزه قاجار رقم می خورد؛ معرفی شهریاران گمنام آذربایجان همزمان با سالروز درگذشت استاد شهریار

رئیس جشنواره شهریاران آذربایجان خبر داد؛ میزبانی از نخبگان جوان در کنار پیشکسوتان حوزه های هنری، علمی، فعالین اجتماعی و محیط زیست

image_print

عصر آزادی آنلاین/ شهرام صادق زاده: همایش “شهریاران آذربایجان” به منظور تجلیل از پیشکسوتان و نخبگان جوان حوزه های مختلف تحت عنوان “انتخاب شهریاران آذربایجان” در سالروز درگذشت استاد شهریار در تبریز برگزار خواهد شد.
رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره “شهریاران آذربایجان” در جمع خبرنگاران گفت: این مراسم باشکوه با رعایت پروتکل های بهداشتی در چهار بخش هنر، علمی، فعالین اجتماعی و محیط زیست و با حضور مسئولان کشوری و استانی در محل محوطه باز موزه قاجار تبریز برگزار خواهد شد.
هادی نهایی از تجلیل ۲۵ نفر از پیشکسوتان و نخبگان جوان به پاس فعالیت های آنها سخن به میان آورد و ادامه داد: این جشنواره می‌تواند انگیزه‌ای برای جوانانی باشد که در تخصص خود فعالیت نموده و جایی برای ارائه آنها به مردم وجود ندارد.
وی کشف استعدادها و حمایت از آنها در سنوات آتی را در دستور کار این همایش دانست و افزود: جشنواره در سال های آینده صرفاً جهت معرفی شخصیت‌ها و چهره‌های جوان آذربایجان خواهد بود و تجلیل از پیشکسوتان تنها به اولین دوره آن اختصاص دارد.
نهایی همچنین با ذکر این نکته که جشنواره شهریاران آذربایجان به صورت سالانه در سطح ملی و حتی بین المللی انجام خواهد شد اضافه کرد: برگزاری جشنواره به مثابه صله ارحام و تجلیل از خدمات پیشکسوتان و نخبگان جوان صورت می گیرد که در واقع، نعمت های اجتماعی ما محسوب می گردند.
وی تاکید کرد: علاوه بر پیشکسوتان آذربایجان که به دلیل ویروس کرونا از مقابل چشمان مردم دور مانده اند جوانان نخبه نیز از این امر مستثنی نبوده و باید در جایگاه خود قرار گیرند زیرا آنها نیز در حوزه‌های مختلف خوش درخشیده و به دلیل مشکلات روزمره در انزوا قرار گرفته اند.
گفتنی است به گفته نهایی، جشنواره “شهریاران آذربایجان” همزمان با سالروز درگذشت استاد شهریار با تجلیل از پیشکسوتان و نخبگان جوان آذربایجان روز پنجشنبه جاری در محوطه فضای باز موزه قاجار برگزار خواهد گردید.

0

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

fa_IRPersian
fa_IRPersian