در اولین روز از هفته بیست و چهارم لیگ برتر امشب دو دیدار برگزار می‌شود که در آن پرسپولیس میهمان ماشین سازی و شاهین بوشهر میزبان ذوب آهن است.

شمارش معکوس پرسپولیس برای قهرمانی/ آخرین تلاش‌های شاهین بوشهر

به گزارش عصرآزادی آنلاین به نقل از مهر، هفته بیست و چهارم رقابتهای لیگ برتر با دو بازی آغاز می‌شود که ابتدا در تبریز ماشین سازی از پرسپولیس پذیرایی می‌کند و سپس شاهین بوشهر در خانه خود پذیرای ذوب آهن است.

سرخ پوشان که رفته رفته خود را برای قهرمانی در لیگ نوزدهم آماده می‌کنند، بعد از دو پیروزی متوالی در شروع مجدد لیگ بعد از تعطیلات کرونا، امشب در تبریز به مصاف یکی از تیم های میانه جدولی می‌روند. ماشین سازی یکی از معدود تیم هایی است که انگیزه جدولی زیادی ندارد و می‌تواند با خیالی آسوده فارغ از دغدغه‌های سقوط و یا کسب سهمیه آسیا به میدان برود.

سبز پوشان تبریزی که به تازگی مربی خود تغییر کرده و یکبار دیگر رضا مهاجری را به عنوان سرمربی در خدمت دارند، با ۲۴ امتیاز در رده دهم جدول قرار گرفته و با ۱۱ شکست یکی از تیم‌های پر شکست این مسابقات است.

پرسپولیسی‌ها با ۱۲ اختلاف امتیاز در بالای جدول حضور دارند و در صورتی که امشب برنده از تبریز به تهران برگردند، به صورت موقت فاصله امتیازی با تیم دوم جدول را به ۱۵ امتیاز افزایش می‌دهند. به نظر می‌رسد سرخ پوشان رفته رفته شمارش معکوس را برای قهرمانی در لیگ نوزدهم آغاز کرده‌اند.

در دیگر دیدار امشب تیم ته جدولی شاهین بوشهر که آخرین تلاش‌های خود را به منظور بقا در لیگ برتر انجام می‌دهد، در خانه میزبان ذوب آهن است. ذوب آهن یکی از فصل‌های ضعیف خود را سپری می‌کند و بعد از تعطیلات دو شکست پیاپی را تجربه کرده  است. شاهین از یک مربی کاملا جوان و بومی به اسم مهرداد کریمیان استفاده می‌کند و ذوب آهن از یک مربی خارجی و پا به سن گذاشته به اسم لوکا بوناچیچ.

شاهین که یکی از ضعیف ترین خطوط حمله و دفاع را در اختیار دارد، در صورت پیروزی در این دیدار خانگی موقتا به رده چهاردهم جدول می‌رسد و در صورت شکست می‌توان گفت امیدواری‌اش به بقا تاحدود زیادی کاهش می‌یابد.

شاگردان بوناچیچ هم که با ۲۲ امتیاز در رده یازدهم قرار دارند، در صورت پیروزی در این دیدار، ممکن است بتوانند با یک پله صعود جای ماشین سازی را در رده دهم جدول بگیرند. منوط به این که ماشین سازی نتواند پرسپولیس را شکست دهد.

دیدار تیم های پرسپولیس و ماشین سازی امشب و از ساعت ۲۰:۱۵ در تبریز و دیدار تیم های شاهین شهرداری بوشهر و ذوب آهن اصفهان نیز از ساعت ۲۱ در بوشهر آغاز می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.