وزیر امور خارجه خبر داد:

مولدسازی ساختمان‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با حفظ منافع کشور

وزیر امور خارجه گفت: در موضوع مولدسازی ساختمان های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور به دنبال مصلحت و منافع کشور هستیم.

به گزارش عصرآزادی آنلاین، از دیوان محاسبات کشور، حسین امیرعبداللهیان با حضور در دیوان محاسبات کشور با سیداحمدرضا دستغیب رئیس کل این نهاد ملاقات کرد و از دیوان محاسبات خواست برای گره گشایی بیشتر و حل مشکلات این وزارتخانه همراهی لازم را داشته باشد.

وزیر امور خارجه با قدردانی از اهتمام دیوان محاسبات برای حفظ بیت المال و ایجاد امیدآفرینی در جامعه، آمادگی این وزارتخانه را برای اجرای سیاست ها و راهبردهای نظارتی دیوان محاسبات اعلام کرد.

وی گفت: یکی از موضوع های مهم و اساسی در وزارت امورخارجه، توجه به بیت المال و حفاظت و صیانت هر چه بیشتر از آن در بخش های مختلف از جمله نمایندگی ها و سفارتخانه ها در خارج از کشور است.

وی از رئیس کل دیوان محاسبات کشور خواست که راهکارهای لازم را برای بهبود امور ارائه و در این زمینه نیز یک راهبرد مشخص تدوین شود.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: در موضوع مولدسازی ساختمان های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور به دنبال مصلحت و منافع کشور هستیم و از دیوان محاسبات نیز می خواهیم برای گره گشایی بیشتر و حل مشکلات این وزارتخانه همراهی لازم را داشته باشد.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور نیز در این دیدار با تاکید بر لزوم رعایت انضباط مالی و شفافیت در دستگاه های اجرایی گفت: جلوگیری از بی انضباطی مالی از موضوعات مهمی است که دیوان محاسبات با جدیت در این مسیر گام برخواهد داشت.

وی افزود: دیوان محاسبات همواره به دنبال این است که در راستای گره گشایی از مشکلات و پیشبرد بهتر امور مسیرهایی را برای کمک به مسئولان اجرایی پیشنهاد دهد.

دستغیب همچنین خاطرنشان کرد: دیوان محاسبات بر عملکرد تمام دستگاه ها رصد و نظارت کامل دارد و اگر عملکردی خارج از روال باشد به طور حتم ورود کرده و برخورد قانونی لازم را انجام می دهد.

منبع/ ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.