تور رسانه ای بازدید از موسسه رازی برگزار شد 

به گزارش عصرآزادی آنلاین، موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار، روز یکشنبه میزبان اصحاب خبر در تور رسانه ای بازدید از برخی بخش های مهم این موسسه استراتژیک بود و در این برنامه از خبرنگاران قدردانی شد.
به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار و قدردانی از زحمات، تلاش ها و همراهی های اصحاب رسانه در بازتاب فعالیت ها و اقدامات موسسه رازی، برنامه ای در قالب تور رسانه ای و تجلیل از خبرنگاران در این موسسه اجرا شد.

در ابتدای این برنامه، نمایندگان رسانه های گروهی پس از تماشای فیلم معرفی موسسه رازی، با همراهی تعدادی از مسئولان موسسه، از برخی بخش های این مجموعه استراتژیک کشور،همچون موزه دائمی روابط عمومی، کتابخانه، بخش جانوران سمی، ساختمان واکسن های نوترکیب و بخش بانک ژن و سلول موسسه رازی دیدن کردند و از نزدیک با نوع فعالیت ها، تولیدات و ظرفیت ها و توانمندی های این مجموعه ملی آشنا شدند.

طی این بازدیدها، نکات و نوع فعالیت هر بخش توسط مسئول بخش بیان و به پرسش های خبرنگاران پاسخ داده شد. اصحاب رسانه پس از آن، در نشست خبری با حضور دکتر علی اسحاقی رئیس موسسه و هیئت رئیسه، پرسش های خود را مطرح کردند.

 در پایان این برنامه، از اهالی خبر و رسانه برای همراهی در انعکاس اخبار و رویدادهای موسسه رازی، با اهدای لوح، تجلیل و قدردانی شد.

گفتنی است؛ موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، در سال 1303 با هدف مقابله با بیماری کشنده طاعون گاوی تاسیس شد. از آن سال تا کنون فعالیت های متعددی در حوزه پزشکی و دامپزشکی در این موسسه انجام و بیش از 80 فراورده و محصول بیولوژیک تولید شده است.

موسسه رازی، تولید کننده 85 درصد واکسن های پزشکی، 95 درصد واکسن های دام و حدود 30 درصد واکسن های مورد نیاز طیور کشور است و بسیاری از بیماری های مسری و خطرناک، همچنین بیماری های مشترک بین انسان و دام در کشور با واکسن های تولید این موسسه، کنترل، حذف و یا ریشه کن شده است.

این مجموعه دارای 6 شعبه در شهرهای اهواز، شیراز، مشهد، کرمان، مرند و اراک است و در این شعب علاوه بر تولید برخی واکسن ها و فراورده ها، مسائل و چالش های استان های همجوار در زمینه تحقیقات بیماری های دامپزشکی دنبال می شود.

موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، دارای 15 آزمایشگاه مرجع ملی و یک آزمایشگاه مرجع بین المللی در زمینه آبله گوسفندی و بزی است که تنها آزمایشگاه تشخیصی مرجع بین المللی و رفرنس سازمان بهداشت جهانی در حوزه دامپزشکی در کشور محسوب می شود.

مراسم صدمین سال تاسیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، که در خاورمیانه بی نظیر و در جهان کم نظیر است، سال آینده با حضور چهره های ملی و بین المللی برگزار خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.