استاندار آذربایجان شرقی:

نظام حقوق بین‌الملل در مساله غزه ناکارآمدی خود را اثبات کرد

استاندار آذربایجان شرقی گفت: نظام حقوق بین‌الملل در نسل کشی غزه ناکارآمدی خود را اثبات کرد و رفوزه شد.

به گزارش عصرآزادی آنلاین، مالک رحمتی، پنجشنبه، ۲۶ بهمن ماه، در همایش تبیین دستاوردهای حقوقی انقلاب اسلامی در دانشگاه پیام نور استان اضافه کرد: امروزه شاهدیم همه آنهایی که در عرصه بین‌المللی از حقوق و منطق دم‌ می‌زدند، لال شده‌اند.

وی خطاب به حقوقدانان حاضر در همایش اظهار کرد: شما که در حوزه حقوق فعالیت می‌کنید و قلم می‌زنید، امروز اثرات فرمایشات و پیش بینی‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب در مورد فلسطین را به عینه می‌بینید.

وی بیان کرد: اگر روزگاری تنها حقوقدانان ما در مورد نسل کشی صهیونیست‌ها مطالبی می‌نوشتند، امروز همه حقوقدانان آزادی‌خواه جهان درباره مظلومیت فلسطینیان می‌نویسند.

رحمتی گفت: امروز صحنه فرق کرده و در قلب اروپا و آمریکا، آزادیخواهان و اندیشمندانی پیدا شده‌اند که از حق مردم غزه دفاع می‌کنند و این حرکت از ایران آغاز شده است.

وی خطاب به شرکت کنندگان افزود: بسیاری از مجامع بی خاصیت بین‌المللی ناگزیر از شنیدن صدای مظلومیت مردم فلسطین شده‌اند و این از برکت تلاش شماست.

استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: امروز به دلیل این صحنه‌های دلخراش و کودک کشی‌هایی که در غزه شاهد هستیم، بیشتر متاثر می‌شویم؛ البته خودمان نیز قربانی این بی قانونی در عرصه معادلات بین المللی هستیم که بمباران شیمیایی دوران هشت سال دفاع مقدس توسط دشمن بعثی نمونه‌ای از آن است.

وی یادآوری کرد: سازمان ملل در احقاق حقوق مظلومان ناکارآمد بوده و اثبات آن با دست شما ممکن است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه آزادی، عدالت، رشد و توسعه دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی است، گفت: این انقلاب چیزی به ما داده که در جهان بی نظیر است و مدعیان دموکراسی باید آن را از ما یاد بگیرند.

رحمتی افزود: انتخابات ۱۱ اسفند امسال چهلمین انتخاباتی است که ما برگزار می‌کنیم و کدام کشور در جهان می‌تواند ادعا کند که در ۴۵ سال این تعداد انتخابات برگزار کرده باشد.

وی ادامه داد: ما باید به گوش جهانیان برسانیم که کلید واژه نظام جمهوری اسلامی، مراجعه به رای مردم و مردمی بودن است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کرده‌اند که مراجعه به رای مردم و انتخابات تعطیل بردار نیست، افزود: مردم سالاری دینی به عنوان پایه و اساس انقلاب، در دنیا بی بدیل است.

وی افزود: با این وجود دشمن در عرصه بین‌المللی به کمک رسانه‌های مزدور و جنگ روانی، علیه این نظام و انقلاب فضاسازی سنگینی می‌کند.

وی اضافه کرد: باید به دنیا برسانیم که مردم سالاری دینی ما برای جهانیان پیام دارد و نیازمند تبیین است.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه تبیین اهمیت و ضرورت انتخابات به عنوان امر مردمی باید وجهه همت همه باشد، ادامه داد: انتخابات صحنه تسویه حساب نیست، بلکه صحنه حضور آحاد مردم است.

وی با تاکید بر لزوم پاسخگویی به سوالات و ابهامات نسل جوان از طریق جهاد تبیین گفت: این وظیفه دانشگاهیان است که مسیر را تبیین کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی یادآوری کرد: در شرایطی که دشمن به دنبال بی تفاوت کردن قشر جوان کشورمان می‌باشد، وظیفه ما آگاهی دهی به آنان است.

منبع/ ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.