- Advertisement -

۴۰ هزار واحد مسکن مهر در حال تحویل/ آماده سازی بیش از پنج هزار واحد مسکن ملی

image_print

به گزارش عصر آزادی آنلاین، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم معارفه حجت الاسلام و المسلمین «حسین روحانی نژاد» نماینده جدید ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران  با بیان اینکه اکنون ۴۰ هزار واحد مسکن مهر در حال تحویل است، از آماده سازی بیش از پنج هزار واحد مسکن ملی برای تحویل به مردم خبر داد .

محمد اسلامی همچنین اظهار داشت: مراسم افتتاح بعد از تحویل به متقاضیان و با پایان ماه محرم و صفر برگزار خواهد شد.

به گفته وی تا امروز ۴۵ هزار متقاضی مسکن ملی نزد شعب بانک‌ها پول واریز کرده‌اند و ۷۰ هزار نفر هم در بانک افتتاح حساب انجام دادند و تاکنون ۴۶۰ هزار خانواده متقاضی شناسایی و تایید شده‌اند که مراحل پایانی برای تشکیل پرونده را انجام می‌دهند.

اسلامی گفت: امیدواریم در بحث تولید مسکن بتوانیم برنامه‌ریزی پایداری را به صورت مکان محور انجام  دهیم. در سال گذشته و از زمان رونمایی مسکن ملی هم اراضی مستعد را شناسایی و هم آماده سازی زمین را انجام دادیم و نکته بعدی اینکه متقاضیان واقعی را شناسایی و به پروژه‌ها وصل کردیم.

 

وریر راه وشهرسازی با بیان اینکه تاکنون ۱۰ هزار نفر وام وادیعه مسکن دریافت کردند از سرعت کند بانک‌ها در اعطای وام ودیعه مسکن گلایه کرد و افزود: امیدواریم سرعت بانک‌ها در اعطای وام ودیعه به مستاجران بالاتر برود چون خروجی، کم بوده و قابل قبول نیست و امیدواریم  با مصوبه ستاد ملی کرونا برای ساده سازی اعطای تسهیلات ودیعه امیدواریم مرم بتوانند با سرعت بالاتری از این وام بهره مند شوند.

وزیر راه وشهرسازی چرایی افزایش قیمت مصالح ساختمانی از جمله سیمان گفت: «ما امیدواریم مسئولانی که مسئولیت قانونی در بازار دارند،  بازار را کنترل کنند. نمی‌شود به این شکل لجام گسیخته هر کسی هر جا و هر قیمتی را که تمایل داشته‌باشد اجناس و کالاهای خود را بفروشد. اکنون فقط مصالح ساختمانی با افزایش قیمت مواجه نیست بلکه بسیاری از کالاها با افزایش قیمت روبرو شده و اجحاف بسیار زیادی در این بخش صورت می‌گیرد.»

وی با بیان اینکه مردم در این بخش گلایه‌مند هستند و در جریان افزایش قیمت‌ها هستم، گفت: عضویت افراد در ستاد تنظیم بازار بودن مطرح نیست، بلکه عملکرد و نقش سیستم توزیع باید اصلاح شود.  این موضوع امروز توسط رئیس جمهوری در هیات دولت تاکید شد و مسئولان مربوطه باید تلاش کنند تا قیمت‌ها از جمله مصالح ساختمانی کنترل شود.

0

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

fa_IRPersian
fa_IRPersian